úterý 22. srpna 2017

Disneyland Paris


V druhý půlce července jsem jela autobusem s mamkou do Paříže do Disneylandu. Já jsem z toho byla (a ještě furt jsem) děsně nadšená, protože Disenyland byl můj obří sen. Jsem vážně moc vděčná za to, že jsem se tam mohla podívat a dva dny tam strávit.
Jely jsme v rámci zájezdu autobusem, protože já jsem zjistila, že bych měla hroznej strach z letadla. Cesta trvala asi deset hodin, naštěstí to bylo přes noc, tak jsem se snažila se přes den pořádně unavit, aby mi nedělalo problém v autobuse pak usnout. Ale i tak dělalo :D První cestu jsem skoro celou probděla a až tu zpáteční jsem valnou většinu prospala. První den jsme dorazily kolem jedenáctý do Paříže, podívaly se na Eiffelovku, došly až k Vítěznýmu oblouku, mrkly do pár obchodů, než nás překvapil déšť a chvíli jsme schovaný čekaly na odvoz. Pak jsme dorazily do našeho hotelu Magic Circus.
Alice's Courious LabyrinthPhantom Manor a Big Thunder Mountain


Indiana Jones
Druhej den už jsme měly lístky do Disneylandu. Byly jsme na čtyřech atrakcích - dvou horských drahách (Big Thunder Mountain a Indiana Jones), strašidelným domě Phantom Manor a v labyrintu Alenky v říši divů. Viděly jsme i průvod, což byla fakt skvělá podívaná. Nečekala jsem to až tak... no všeho tam bylo prostě strašně moc a bylo to úžasný. Nejlepší stejně byla ale večerní světelná show, která se konala kolem jedenáctý večer. To se promítaly části Disney filmů na zámku Růženky doprovázený hudbou, ohňostrojem a světelnýma efektama. Trvalo to asi půl hodiny a já u toho spořádala popcorn a navrch cukrovou vatu :D


Hollywood Tower of Terror


Crush Coaster

Ratatouille

Rock'n'Roller

RC Racer

Třetí den jsme celej strávily v Disney Studios. Ty jsou o dost menší než Disneyland, ale zato jsou tam podle mě lepší atrakce. Zkusily jsme jich rovnou šest - Hollywood Tower of Teror, Armageddon, Crush Coaster, Rock'n'roller Coaster s hudbou Aerosmith, RC Racer a Ratatouille. Nejvíc se mi líbila ta horská dráha s Aerosmith, a věřím, že pokud vám nevaděj lopingy, trocha hluku, rychlost a tma střídaná fakt zářivejma světlama, taky si ji zamilujete! To bylo totiž fakt něco. Večer jsme už byly na cestě domů. 
To, co tam neměli zrovna moc vychytaný, bylo vegan friendly jídlo. Viděla jsem tam nějaký veggie burgery (ty si stačí jen dát bez omáčky a sýra a jsou vegan - v takovýmhle pečivu nebývaj živočišný produkty), špagety s rajčatovou omáčkou, saláty a to je asi tak všechno. Já jsem s sebou měla Manu, která mi posloužila jako svačina a pak i večeře, ale na takovej velkej pozdní oběd jsme dva dny byly v Agrabah Café. Tam je to veganskej ráj! Je to teda děsně drahý (kolem 30 € za jedno jídlo na osobu), ale neskutečně výborný.

Jedna z mála stinných stránek Disneylandu je obrovský množství lidí a čekání na atrakce. Vždycky je u každý z nich časovej odhad, jak dlouho se čeká, což je naprosto skvělý, a u většiny i Fast pass. To znamená, že si na vaši vstupenku vytisknete lístek s daným časem, kdy tam přijdete, a čekáte třeba jen deset minut. Je myslím na Fast passy nějak omezenej počet, ale my jsme si za celou dobu vzaly jen jeden, jinak poctivě čekaly. Nejhorší byla horská dráha Nema, to bylo faaakt hrozný. Trvalo to hodinu, ale zdálo se to jako tři. Ale stejně to čekání vždycky stálo za to! Já jsem nikdy neodcházela z atrakce zklamaná, naopak velmi překvapená. A trochu rozklepaná :D

Jakej je váš cestovatelskej sen? Byly jste někdy v Disneylandu? :)

DTM

4 komentáře:

 1. Skvělé fotky! :) Miluji tyhle články..

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětVymazat
 2. Musel to být obrovskej zážitek! :) Mě ale Dysneyland moc neláká, odrazujou mě právě dlouhé fronty na atrakce a lidi :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 3. MM, to vypadá skvěle a bláznivě! Ráda bych se tam také jednou podívala :). Užij si zbytek léta, Corculum | Stepanka_T
  Instagram

  OdpovědětVymazat
 4. V Disneylandu jsem byla loni poprve a docela jsem cumela, ze i me jako 30letyho clovek to naprosto dostalo :D fakt to bylo bozi :)

  OdpovědětVymazat

Moc děkuju za každý váš komentář! Dělají mi neskutečnou radost a všechny si moc ráda čtu :)

Back to Top