neděle 14. května 2017

Veggie Náplavka v Praze a Veggie Fest Olomouc | Vegeťárna

V posledních dvou týdnech jsem navštívila dvě veganský akce, jednu v Praze a druhou v Olomouci. V dnešním článku se dozvíte, která se mi líbila víc, co tam najdete a snad vás to přiměje nějakou takovouhle podobnou akci v budoucnu navštívit. :)Veggie Náplavka se konala 1. května a byla přeplněná jak lidma, tak veganským jídlem a oblečením. Taky jsem tam našla několik stánků s kosmetikou, doplňkama stravy, informacema od organizací a různýma jinýma vymoženostma. Počasí bylo naprosto super, bylo příjemně teplo a svítilo sluníčko. Prošly jsme si to s mamkou asi čtyřikrát, než jsme usoudily, že nám to teda stačilo a ještě jsem šly do Palládka. Podle mě se tam dalo dost slušně najíst, protože tam převládaly stánky s různýma tipama jídla. Taky jsem si tam koupila malý jarní závitky, čínský nudle a jako dezert makový nemlíko a cupcake. 


Čemu jsem teda fakt nemohla odolat, byl stánek plnej exotickýho ovoce. To vždycky jenom vidím na instagramu a děsně mě zajímá, jak to chutná a voní. Popravdě vám neřeknu, co všechno tenhle mix ovoce obsahoval, pamatuju si jenom jack fruit (to mi připomínalo texturou kiwi a chutí... sladký kiwi :D) a marakuju. Bylo fakt strašně super to takhle ochutnat, viděla jsem tam spoustu lidí s tímhle mixem, takže to určitě mělo úspěch.

Okouzlil mě tenhle stojánek na placky - nejenže byl stylovej, ale ty placky byly naprosto dokonalý, tak jsem si tam vzala rovnou čytři, páč pak byla jedna zdarma, haha. Taky jsem si z Náplavky odvezla mikinu s veganským potiskem od značky Plenty of Peas, tu jsem tam prostě nemohla nechat.


Veggie Fest v Olomouci byl o poznání menší, klidnější a... úplně jinej. Bylo tam mnohem míň stánků s jídlem, zato hodně oblečení a hlavně veganskejch hnutí a organizací. Vevnitř se konaly přednášky, který byly fakt zajímavý a hodně jsem si z nich odnesla. Bylo tam o dost míň lidí, prostě milá komornější akce. Bylo naprosto boží počasí, teda potom jsme při procházce po Olouci trošku zmokly, ale hned zas bylo hezky. S mamkou jsme konstatovaly, že ty lidi byli úplně jiný, i když veganů tam bylo docela málo, tak tam lidi jeli za informacema, ne za jídlem. Možná i proto se tam platilo vstupný.


Konečně jsem tam ochutnala Kombuchu, po čemž jsem toužila docela dlouho, a teda zrovna dvakrát mi nechutnala :D


Dala jsem si tam hrachovej falafel s domácím kečupem a teda popravdě byl ten kečup lepší :D Vypadalo to, že jsem si to nemyslela jenom já. Pak jsme si s mamkou jenom lehly na trávě, poslouchaly hudbu, pozorovaly lidi a rozjímaly. 

Po festu jsme si našly kavárnu i s veganskou nabídkou - Bistrou Krávu. Já jsem měla jarní očistnej čaj, pampeliškovou limonádu, čočkovou polívku a focacciu s olivovým olejem. Strávily jsme tam dvě hodiny a já si to náramně užila. To prostředí je podle mě naprosto božský, je tam hrozně příjemná atmosféra a obsluha a vůbec jsem z toho měla jenom dobrý pocity.


A na závěr našeho výletu do Olomouce jsme si prošly aspoň část města. 

Tyhle dvě veganský akce byly každá úplně jiná. Nevím, co se mi líbilo víc, to je asi podle nálady. Pokud bych se chtěla najít, něco si koupit a nevadilo by mi tlačit se v davu lidí a jíst na stojáka, vyberu Náplavku. Ale jestli bych měla náladu na to, že se něco dozvím, dám si něco dobrýho a v klídku a relativně tichosti si lehnu na trávu, zvolím Olomouc. 

Navštívily jste někdy nějakou veganskou akci?

Taky se nazapomeňte podívat na probíhající giveaway :)

DTM 

2 komentáře:

  1. Určitě to muselo být super. Viděla jsem vlogy od Camie a Verči a moc se mi to líbilo :) Jak chutná ta kombucha? Já ji hledala v Albertu, ale nikde jsem ji tam nemohla najít :D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. To bylo! :) Ta je taková zvláštní... ono jak je to přírodní, tak je to jen jednoduše zkvašený a mně to chutnalo jak starý, zkažený, nebo tak. Já jsem se jen párkrát napila a pak jsem to odložila, ale třeba mamce to strašně chutnalo. :D

      Vymazat

Moc děkuju za každý váš komentář! Dělají mi neskutečnou radost a všechny si moc ráda čtu :)

Back to Top