čtvrtek 19. ledna 2017

Eko tipy


Vymyslela jsem si novou rubriku s eko tipama, co na ni říkáte? Myslím, že v týhle době je docela důležitý být eko, ať to lidem přijde jakkoli in. Mám pocit, že teď když je někdo vegan, používá bambusovej kartáček a batikuje si trička, je akorát za podivína. (Lepší slovo jsem fakt nenašla :D) A přitom mě to přijde super, když se někdo doopravdy zajímá o to, jakej má jeho život dopad na planetu. Pokud někdo namítne, že jeden člověk stejně rozdíl neudělá, tak to není pravda. Každej člověk má na svědomí obrovský množství odpadu a každá změna se počítá. Dneska jsem si pro vás připravila tři věci z oblasti hygieny, který stopro každá holka ocení. Zaprvý je to eko a zadruhý člověk ušetří neskutečný množství peněz!


První věc je znovupoužitelný tamponek na pleť, kterej se po pár použitích jen vypere v pračce a můžete odličovat znova! Je to zároveň dupe na makeup eraser, což už určitě znáte - ručníček ze speciálních vláken, kterej jen pomocí vody odlíčí i voděodolnou řasenu. Chtěla jsem si ho pořídit sama, ale teď nemusím, protože mám úplně to samý za pár kaček. Vážně. Mamka totiž přišla na to, že z naprosto stejný látky jsou utěrky na prach z mikrovláken, co v pohodě seženete v dmku, a o ten povrch se skvěle zatrhávaj nehty. Prostě si to nastřiháte na kolečka o trochu větší než normální velikost tamponků, na druhou část použijete nějakej měkkej materiál (v mým případě starší župan :D), sešijete a máte to. No není to jednoduchý a geniální? Všichni, co tenhle článek čtete, povinně vyrobit, ušetříte spoustu peněz!


Druhá věc je o něco zajímavější. Věděly jste, že průměrná žena za celej svůj život vyprodukuje 600 kg nezrecyklovatelnýho odpadu jen proto, že používá vložky nebo tampony? Proto jsem se rozhodla "investovat" do menstruačního kalíšku. Ona to totiž zas taková investice není, protože ta pětistovka, co do něj dáte, se vám asi za šest měsíců vrátí a můžete ho používat aspoň tak pět let. A proto ušetříte maximálně šedesát tisíc korun, což je naprosto šílený. Pokud chcete víc informací, mrkněte sem. Já jsem si koupila Yuuki, což je český produkt. Jsou na výběr dvě velikosti a tvrdost - classic nebo soft. Snad jediná jeho nevýhoda je, že naučit se ho zavádět je naprosto příšerný. Ale pravda je, že už druhej měsíc jsem se do toho nějak dostala a teď s ním nemám jedinej problém. Jen tedy když si ho zapomenu vzít někam s sebou a překvapí mě menstruace, je to docela blbý. Jinak je to dost jednoduchý. Můžete ho vyměňovat jen dvakrát denně, prostě obsah vylijete, omyjete ho a zavedete znova. Potom, co se ho naučíte používat, není vůbec cítit a je hrozně pohodlný. V pohodě s ním cvičím a jezdím na koni, takže jsem s ním vážně spokojená a už bych se k ničemu jinýmu nevrátila.


A poslední tip je přírodní zubní kartáček - díky tomu je ekologicky rozložitelnej. Já jsem si ho pořídila na Veggie Vánocích, kde byla tahle značka. Nejprv jsem si na něj musela zvyknout, přece jen je trošku nezvyk, když máte kartáček ze dřeva a ne z plastu. Každopádně pokud si koupíte tu měkkčí variantu, není to tak divný. Taky je to o něco zdravější, než klasický plastový zubní kartáčky.

Máte zkušenost s nějakýma eko produktama v oblasti hygieny?

DTM 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc děkuju za každý váš komentář! Dělají mi neskutečnou radost a všechny si moc ráda čtu :)

Back to Top