čtvrtek 22. září 2016

Na co se těším tenhle podzim! 🍁

Abych se přiznala, tak já nejsem podzimní člověk. A teda už vůbec ne zimní! Miluju, když je teplo, můžu nahodit jenom letní šatičky, žabky, sluneční brýle a jsem ready. To je sice všechno pravda, ale taky jsem se, jakožto už několikrát zmiňovaný antizimní člověk, rozhodla, že se na ten podzim budu těšit. Popravdě jsem ještě nedošla tak daleko, abych se těšila, že přijde zima, ale pro začátek dobrý, ne? Obzvlášť, když je dneska ten první podzimní den :)

Jo a tyhle fotky jsou všechny z podzimu minulýho roku. Prošla jsem si starý fotky a bylo to strašně super, už se těším o něco víc!


Takže na co se teda těším?

1. Nejvíc, ale nejvíc jsem nadšená z toho, když přijdou ty podzimní večery, já si zapálím vosk nebo svíčku (ty podzimní vůně jsou kouzelný, čichám k nim už v červenci), sednu si do svýho křesla, zabalím se do deky a začtu se do podzimní knížky. Abyste rozuměly, podzimní knížky většinou nejsou oddechový dívčí romány, ale jde o knížky s opravdovou myšlenkou, který třeba nejsou na přečtení zas tak jednoduchý. V létě mám vypnuto, tak si je radši nechávám na podzim, kdy začínám pomalu používat svoji hlavu. Pomalu.

2. Pak se taky těším na svoje podzimní svetry a rtěnky. Miluju se rozvalit ve škole na židli, zachumlat se do svetru a aspoň jedním uchem poslouchat. Ono je to taky trošku nevděčný, triček mám přece jenom víc, tak se to dá lépe obměňovat, ale jak chodím na podzim a v zimě pořád jenom ve svetru, tak mám pocit, že neustále nosím jedno a to samý :Dzdroj

3. Chundelatý ponožky. Jo, já naprosto miluju chlupatý ponožky, a v létě mi je v nich samozřejmě děsný vedro. Třeba zrovna poslední rána mi zvoní budík a já se musím strašně moc přemlouvat, abych vstala, protože tu mám docela zimu. Takže nevstanu, dokud nejsem zachumlaná ve svým medvídkovým župánku a nemám na sobě růžový chlupatý ponožky.

4. Dokonce jsem se dostala i k tomu, že se vlastně těším i na déšť! Nejhorší to teda je, když jdu z autobusu domů, což trvá minimálně deset minut, když si pospíším, takže když prší, tak jsem vždycky děsně... no vy víte co. Naštvaná. :D Ale když už jsem doma a jsem promrzlá z venku, tak právě miluju sednout si do toho křesla a číst. Nebo si taky lehnout do postele a tak na tři hodiny usnout, to je vždycky super!

5. Podzimní jídlo. Já nevím, co vám připomíná podzim, ale mě určitě teplá kaše s javorovým sirupem, jablky a skořicí. Pak určitě horký čaj (už mám v hlavě několik nápadů na články s čaji, moc se na ně těším! To by si možná zasloužilo i svůj vlastní bod... :D) s domácíma sušenkama. Jo a taky ta dýně, no, krapínek klišé, ale co nadělám. Dokonce jsem jí poslední dobou přišla i na chuť, tak uvidíme, jak si ji doma připravím.

6. Jo a víte, co mě napadlo? Totiž mě vždycky úplně připomíná podzim, když je sezóna ježků. Totiž oni nám často chodí přes zahradu a našeho Froda hrozně štvou, tak na ně úplně zuřivě štěká :D A když už je ten správný čas, tak je bereme domů a vážíme, jestli jsou dostatečně maličký na to, abysme je mohli nechat přes zimu u nás. Chtěla bych, aby nám to vyšlo a my se mohli o nějakýho ježčíka starat.

7. Abych nezapomněla, tak se taky těším na podzimní západy slunce a padání listí. I když jsem zrovna z toho listí na začátku podzimu vystresovaná, že už je podzim fakt tady, tak se s tím pak nějak smířím a docela si to užívám. A když si představím, že jsem s Ticinkou na vyjížďce v lese, kde je to nádherně barevný a ještě k tomu zapadá slunce, tak chci, aby tu byl podzim hned.

Na co se těšíte vy?

DTM 

2 komentáře:

  1. To je tak úžasný článek! Já naopak miluju podzim, je to asi moje nejoblíbenější období roku a díky tvýmu článku se těším o to víc :) Dneska ještě odlítám do Řecka a až je mi to skoro líto, že se vrátím do tepla a neužiju si ten začátek podzimu, jak má být :D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuju moc!!!! To jsem strašně ráda :) Jé, jak já bych jela do Řecka taky! :D No tak aspoň si užiješ ještě teplo a přijedeš do opravdovýho podzimu :)

      Vymazat

Moc děkuju za každý váš komentář! Dělají mi neskutečnou radost a všechny si moc ráda čtu :)

Back to Top