neděle 28. srpna 2016

Knižní wishlist


Mám tu pro vás článek o knížkách, který si chci koupit nebo přečíst. Za poslední měsíc jsem přečetla hodně knížek, který na mě doma čekaly, takže potřebuju něco novýho. Vybrala jsem si některý knížky docela smutný, nebo i z žánrů, který moc nečtu. Chci si to trošku okořenit, abych zkusila něco novýho.


První z tohoto seznamu je Milý Johne. Vypadá to jako docela zajímavá zamilovaná knížka, která má i docela dobrý hodnocení. Napsal ji Nocholas Sparks, od kterýho možná budete znát Zápisník jedné lásky. Milý Johne je o lásce mezi Johnem a Savannah, který se ale musí na nějakou dobu odloučit kvůli tomu, že John odchází do armády. A v tu chvíli mu dává Savannah dopis, kde mu slibuje svou lásku. Něco mi říká, že to nebude mít happy end.


Nikdo tě nemá rád rozhodně nebude veselá knížka, už podle toho titulku. Možná právě to mě na knížce přitahuje, po těch slaďárnách, co jsem teď v létě většinou četla, takže bych si ráda přečetla něco složitějšího. Judy Westwater tam ztvárnila svoje nešťastný dětství, ve kterým nepoznala lásku svých rodičů, naopak jejich krutost. Musela se ve třech letech starat na ulici sama o sebe. A prý to má být ještě horší. To bude vážně síla.


Ten, kdo stojí v koutě, je podle mě docela klasika. Dozvídáme se tam prostřednictvím dopisů o dospívajícím Charliem, který se zmítá mezi touhou žít svůj vlastní život a vymanit se z role, která mu byla přidělená. Otevírá se mu svět plný nových možností, který touží zkusit. Vlastně ani nevím, jak mám knihu dál popsat, uvidíme, jestli takový pocity budu mít i po přečtení. 


Slíbila jsem, že si tuhle knížku, vlastně celou sérii, přečtu, i když to není zrovna to, co bych si vybrala. Totiž Markét mi to moc doporučovala a už proto mě to láká. Kiera Cass sestavila sérii ze čtyř knih, ta nejnovější je Dcera, rok vydání letos. Selekce je o třiceti pěti dívkách, mezi kterými si má princ Maxon vybrat svou budoucí ženu. Hlavní hrdinka America Singer si takový život neumí představit, obzvlášť kvůli své lásce k Aspenovi. Potom ale prince potkává a postupně mění názor na plány, které si předsevzala.

A poslední na mým wishlistu je edice od Christiny Lauren Božský Bastard. Skládá se ze čtyř knih, přičemž ta první je o tom, když se Chloe Mills a Benet Ryan setkají v práci, kde mu Chloe má dělat asistentku. Vzájemně se neskutečně přitahují, ale Benet nikdy nebyl příznivcem románků na pracovišti. Musí se rozhodnout, co všechno pro ni chce obětovat.

Jaký knížky máte na svým wishlistu vy? Četly jste nějakou z toho mýho?

DTM 

6 komentářů:

 1. Z tvého wishlistu jsem nic nečetla. Líbí se mi Sparks a už dlouho se chystám na všechny tři díly Elita, Selekce... Jen jsem se k tomu nedostala. Aktuálně mám v plánu Bábovky :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, o Bábovkách jsem teď tolik slyšela, určitě to bude super! :)

   Vymazat
 2. Všechny zmíněné knížky v článku jsem četla. Dokonce i Milý Johne, ale musím říct, že mě to moc nezaujalo. Ty joo, jsem zvědavá, co řekneš na Selekci, až ji budeš číst :)

  My August 2016

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to já jsem ti totiž jednou projela na Databázi doporučený knihy a házela je do svýho wishlistu :D No, zrovna na to Milý Johne jsem tam nenarazila, ale i tak bych to chtěla zkusit. Uvidíme. Já jsem taky zvědavá! :)

   Vymazat
 3. 31.8. je den nepřečtených knih,zajímavý,že jo...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To teda. Možná to máš dohnat do školy za ty prázdniny :D

   Vymazat

Moc děkuju za každý váš komentář! Dělají mi neskutečnou radost a všechny si moc ráda čtu :)

Back to Top