neděle 7. srpna 2016

Domácí tvarohová zmrzlina


Dneska mám pro vás další recept na letní ňamku. Jde o tvarohovou zmrzku, kterou si můžete udělat doma. Jde o naprosto jednoduchý postup, do něhož si můžete přidat cokoli, co máte rády - ovoce, čokoládu a obalit v oříškách.
Budete potřebovat dva tvarohy, dvě zakysané smetany, jeden vanilkový cukr a ještě 6 lžic cukru. Nezapomeňte, že teď to musíte hodně osladit, protože po zmražení to sladkost trochu ztratí (teda pokud tahle věta dává smysl... :D). Potom to jenom smícháte dohromady a buď to dáte do formiček na zmrzlinu (my máme z IKEY) anebo do týhle super vychytávky, která zmrzlinu udělá za nás. Zrmzlinovač jsme koupili v nějaký kolekci v Tchibu (tam maj tyhle geniální věci pořád). 

Mezitím, co se nám zmrzlina mrazí, vám musím něco říct. Dneska jsem si objednala samolepky, který jsem vždycky hledala na českých eshopech, abych nemusela nakupovat z Ameriky a dát za to neskutečný peníze. No prostě ani nevíte, jak jsem happy! Co mi ale dělá starosti, je Ticinka. Pokud nevíte, je to kobylka, kterou mám pronajatou ve stáji, kam už nějaký ten rok jezdím. No tak ona si udělala něco s nohou a tento týden konečně přijel veterinář se na ni podívat, akorát to měl udělat asi před třemi týdny, ale to se na ni nějak vyprd. Tak jsem doufala, že nám konečně řekne, co přesně (nebo aspoň přibližně) jí je, protože pořádně nevím, co s ní můžu dělat a co nemůžu, abych jí neublížila. Akorát skoro nic nevím, jen jí dali nový podkovy a zvony, aby se jí dobře našlapovalo, a jezdila jsem na ní zatím jen jednou. Cítím velký rozdíl, jako kdyby kulhala ještě víc, tak snad se jí to do dalšího kování zlepší. Ale co je naopak skvělá zpráva, můj pokoj je vlastně už hotový. Potřebuje jenom poslední úpravy, knihovnu a bar (ten snad budu mít brzo), jináč je to prostě úplně všechno! Je prostě hotový! Je to nádhera, miluju ty rána, když se tam probudím. No, snad jsem vás neunudila k smrti, já si jdu vyndat limonádu z mrazáku (zase jsem ji zapomněla dát do ledničky dřív, než jsem si ji chtěla dát) a vyfotit vám dodělanou zmrzlinu, mamka měla před chvilkou první dávku :)

Hned jsem si dala tři kopečky, trochu čoko polevy a těchto barevných věciček, který na fotce vypadají docela dobře, ne? Nepopírám, že po vyfocení jsem si na zmrzlinu dala mnohem víc čokoládový polevy :D No ale zmrzka fakt chutná jako Míša, což je super, ne? 

Zkusíte naši zmrzlinu? A děláte si nějakou doma? 

DTM 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc děkuju za každý váš komentář! Dělají mi neskutečnou radost a všechny si moc ráda čtu :)

Back to Top