pátek 8. července 2016

Putování po Krkonoších s koňmi

Před dvěma lety začalo na farmě Hucul putování s koňmi, což není klasický tábor, ale jen tři dny plné ježdění. Prostě šest hodin v sedle, oběd v trávě a skvělí lidi a koně. Já jsem tam před těma dvěma lety jela, když to byl úplně první ročník. Rok potom jsem tam byla přihlášená, ale nakonec jsem tam kvůli tomu, že jsem si zlomila kotník, nejela. Byla jsem moc ráda, že tenhle rok jsem tam jela. Byl to zase naprosto úžasný zážitek a prostě jsem moc ráda, že první tři dny prázdnin jsem si takhle užila!
Večer ve čtvrtek po vysvědčení jsem přijela, ubytovala se a seznámila s holkama, který mi přišly fakt skvělý a podle mě jsme si sedly. První den našeho putování jsem jela na Zambii. Koně si každý musí připravit sám, takže přivést ze stáda, vyčistit, nasedlat a nauzdit. Na konci dne samozřejmě všechno sundat a uklidit, koně umýt a odvést. Ale zpátky k Zambii - tahle kobyla byla docela super, jen jsem jí musela nechávat hodně volnou otěž, jinak mi strašně házela hlavou. První den jsme ujely dohromady asi 25 km, což vyšlo zhruba na těch šest hodin. Je to docela síla, ke konci vyjížďky jsem krapet usínala a bolely mě nohy (zadek naštěstí tolik ne díky geniálnímu nápadu mý mamky, která mi právě na putování koupila beránka na sedlo).
Po dvou třech hodinách jízdy v přírodě jsme někde na louce zastavily, koně odsedlaly a oduzdily, přivázaly ke stromům a sedly si na louku, kde jsme se najedly. Vždycky jsme měly krásný výhled!


Druhý den jsem dostala snad toho nejmenšího valáška, kterýho tam mají. Jmenuje se Aramis a je neskutečně roztomilej, ale docela uličník. Prostě svéhlavej poník :D


Ten den jsme vystoupaly na Žalý a ujely jsme 20 km, taky jsme přijely na farmu skoro o hoďku dřív než předešlý den. Nějakým zázračným způsobem jsme se vyhnuly dešti, který nám hrozil. Chvilku jsme jely v pláštěnkách (bylo supr pozorovat vlající pláštěnky při cvalu :D), ale vůbec jsme nezmokly, prostě jsme měly štěstí!
A samozřejmě borůvková zastávka!
Poslední den jsme si vybrala Úsvita, což byl snad nejlepší kůň za celý putování. Sice byl hodně rychlej a musela jsem ho docela usměrňovat (taky se jednou rozhodl, že předběhne ostatní koně, tak se rozcválal, vyběhl z řady a měla jsem co dělat, aby zpomalil :D), ale zase lepší, než kdyby nešel. I když, asi po celý poslední kilometr se zastavoval a nehodlal jít dál. On byl vlastně poprvý na celodenní vyjížďce, taky byl celej spocenej. Jakože úplně mokrej! :D
Ten den jsme najely nejvíc z celýho putování, a to jsme byly vlastně úplně nejvíc unavený! Dohromady to dalo 30 km! Skoro celou vyjížďku jsem jela jenom s jednou nohou ve třmenu, protože jsem dost ulevovala pravýmu kotníku, už od konce první vyjížďky mě bolel, a na tý poslední jsem skoro umírala! Mimochodem den potom, co jsem přijela domů, jsem prospala skoro celý den.


Celý putování jsem si strašně užila, holky úžasný, koně úžasný, prostě se těším na příští rok! 

Co vy a první dny prázdnin?

DTM 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc děkuju za každý váš komentář! Dělají mi neskutečnou radost a všechny si moc ráda čtu :)

Back to Top