pátek 15. července 2016

Kviff 2016

Z dnešního článku jsem neskutečně nadšená, protože vám řeknu, jaký to bylo na filmovým festivalu v Karlových Varech. Já jsem tam letos byla poprvý a rozhodně ne naposled! 
Letos jsem tam měla mít akreditaci na tři dny, ale bohužel jsem využila jenom dva z toho, protože ten třetí mi vůbec nebylo dobře, a bylo mi to strašně líto, protože jsme zrovna získaly lístky na nejlepší filmy na celým festivalu! Naštěstí mi kamarádka, se kterou jsem tam byla, říkala, že by snad právě ty měly být i v normálních kinech jako Ozvy festivalu. Tak budu doufat, že je chytnu.
Byla jsem dohromady na sedmi filmech, přičemž tři z toho byly dokumenty, tři komedie a jeden thriller. Mě samozřejmě nejvíc bavily ty komedie, protože já je miluju. Byly to filmy Toni Erdmann (naprosto dokonalej film, podle mě nejlepší, kterej jsem tam viděla), Líná zátoka (to je zas neskutečná blbost, která ale skvěle funguje a hrozně se mi líbila :D) a Intimní osvětlení (což je český film z šedesátých let skoro bez děje, ale hrozně vtipnej!). Ten jeden thriller byl Ve jménu krve s Melem Gibsnem. Docela se mi to líbilo, přestože nejsem na tenhle typ filmů zvyklá, a byl to ještě k tomu půlnoční film. Neříkám, že jsem se pak nebála jít ve dvě v noci k autu :D. Dokumenty se mi většinou zas tolik nelíbily, u jednoho jsem usnula, haha. To byly zrovna Lovkyně perel, což mě uspalo, no... Další dokument byl z války v Afghánistánu vlastně očima dětí. Bylo to hodně drsný, ale čekala jsem to. A poslední Homo sapiens - nejhorší film, který jsem tam viděla! Mělo to být o tom, jak svět bude vypadat, až tu nebudou lidi. Čekala jsem strašně akční film s jedním přeživším, který spasí celej svět, ale to jsem se krapet spletla. Bohužel to byl celovečerní film a spočítaly jsme, že to nakonec bylo snad dvě stě padesát statických snímků toho, jak to teď vypadá v Černobylu, Fukušimě a Hirošimě. Kdyby to nafotili a udělali z toho výstavu, bylo by to zajímavý, ale na celovečerní film? Nejnudnější film na světě! :D
My jsme s Eliškou každý den čekaly od sedmi na lístky, přičemž pokladny byly otevřeny až v osm. Mezitím jsme se vždycky najedly a přečetly festivalový noviny.Co jsem nemohla ve festivalovým stánku nechat, byla látková taška. Celý ročník byl ve stylu paparazzi, kdy na všech fotkách se lidi schovávali a utíkali. To se mi strašně líbilo. Taky je na fotce hlasovací lístek, který jsme dostávaly před každým filmem. Měly jsme se rozmyslet, jak se nám film líbil, a odtrhnout příslušný hodnocení. Oni to pak sečetli a udělali žebříček nejoblíbenějších filmů.


Já jsem v Karlových Varech byla poprvý a strašně se mi tam líbilo! Nečekala jsem, že to bude tak krásný město.Nahoře na fotce je Velký sál, kde jsem byla na Tonim Erdmannovi. Dole je Pupp a tam jsem sledovala Línou zátoku.Vlastně po celý dny festivalu jsem se stravovala v Bageterii Boulevard, kde jsem si dávala bagetu Caprese, Patatas a Ice tea. Takovou klasiku, kterou miluju. Samozřejmě jsem tam měla i spoustu palačinek a teplou Kolonádu ze stánků.

Byly jste na filmovým festivalu? Chystáte se letos na nějaký festival, nebo jste už byly?

DTM 

2 komentáře:

  1. To je super, že jsi festival navštívila :) Já bych se tam taky chtěla jednou podívat, i když vím, že by mě ty filmy asi nebavily, protože já celkově na filmy nejsem. To už je co říct, když si pustím film :D Ale ten pocit, že bych tam byla, by byl k nezaplacení :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Heleď atmosféra festivalu je úžasná! Ono klidně podívat se i na jeden film za den by mi nevadilo, ale mě naopak filmy baví, takže jsem byla ráda za takovou hromadu :)

      Vymazat

Moc děkuju za každý váš komentář! Dělají mi neskutečnou radost a všechny si moc ráda čtu :)

Back to Top