středa 29. června 2016

Chorvatsko 2016

Já vždycky, když mám mezi články nějakou pauzu, píšu, že se mi po tom stýskalo a chybělo mi to. Myslela jsem, že to dneska vypustím, abyste to neslyšely pořád, ale nemohla jsem - dva týdny bez článku, vlastně i skoro víc, po který jsem se těšila, až zas budu ťukat do klávesnice. Dneska vám ukážu fotky z Chorvatska, kde jsem teď týden byla s kamarádkou Barčou.
Já jsem vlastně poprvý jela někam hodně daleko autobusem. Strašně jsem se na to těšila, protože mi to vždycky přišlo jako skvělý zážitek. Ono by to tak vlastně bylo, pokud byste s sebou měly kámošku, hromadu filmů, polštářů, polohovací sedadlo a spoustu místa.


To se u mě nekonalo, já měla jen tu kamarádku a polštář. Místo vlastně žádný, taky to dopadalo tak, jak vidíte na fotkách. Prostě všude to bylo plný našich nohou :D


Tady jsem poprvý z autobusu viděla moře. Po těch asi třinácti čtrnácti hodinách cesty docela super!


Jo, to jsem vám jenom musela ukázat, co jsem ukořistila v Rakousku na benzínce. Tyhle žvejky jsem vždycky milovala a u nás jsem je strašně dlouho neviděla, tak jsem si je musela koupit!


Tyto dvě fotky ukazují náš výhled z apartmánu. Byly jsme v Pakoštane, což je vážně krásný městečko. K moři jsme musely udělat stěží pět kroků, takže paráda, akorát vzdálenost od moře a výhled z okna bylo na celým apartmánu to nejlepší, jinak se mi tam zas tak moc nelíbilo. Ještě že jsme se tam moc nezdržovaly :DTeď tu bude spousta fotek z malinkýho přístavu, který v městečku je.


Moře bylo naprosto dokonalý. Chodily jsme na pláž, kde byly kamínky, ale hned kousíček od břehu byl v moři písek. Z toho jsem byla nadšená, protože v kamenech se může schovávat spousta potvor a abych se přiznala, mám z nich docela strach.Koupaly jsme se vlastně každý den, takže jsem si zvykla na to, že voda byla krapet studenější, ale pak mi právě přišla docela teploučká. Ono to chtělo hlavně osvěžení, protože jsme tam měly šílený vedra.Vtipná story: právě v den, kdy jsem fotila tuhle fotku, se mi stala fakt směšná věc. Našly jsme totiž kousek od naší pláže místo, kde byla v moři kamenná zídka. Nebylo to tam moc hluboký, tak po prsa. No a co mě nenapadne? Cáknout nohou na Barču vodu. Jo, v tý chvíli, co jsem stála na tý kluzký zídce, takže jsem do vody žuchla. Naštěstí bez mobilu, ale oblečená :DJenom pár metrů od břehu bylo hned několik ostrůvků. Chorvati, se kterými jsme se seznámili, říkali, že na některých bydlí kozy a ovce. Ale ten nejhezčí mi přišešl tenhle, protože na něm stál malinký kostelíček.


Teď následují fotky přímo z Pakoštane, kde jsem hodně fotila, protože se mi tam strašně líbilo.
Tady se nám s Barčou strašně líbil pejsek, který se dobu koupal v moři. Bylo mi líto, že se tam hodně psů potulovalo...
Taky jsme chodily skoro pořád do baru na drinky. Já jsem si vlastně neustále dávala Maracas, kde byl pomerančový, grepový a ananasový džus, plus ještě možná nějaká limetka nebo citron. Samozřejmě nealko :D
Jedete někam na dovču? 
Cestovaly jste někdy daleko autobusem?

DTM

8 komentářů:

 1. Na článek po tak dlouhé době jsem se moc těšila, protože mi tvoje psaní neskutečně chybělo. Super, že jsi zvládla tak dlouhou cestu autobusem. Já jsem jela nejdál do Vídně a to už se mi v půlce cesty zvedal žaludek a měla jsem prosezený zadek :D Jely jste přes nějakou cestovku?
  Fotky jsou moc krásný, to moře ti závidím! Já tak můžu zakotvit u bazénu na zahradě nebo u babičky, kde ho mají větší a můžu tam dělat blbosti se sestřenicemi :D Nedávno jsem tam byla celý den a hezky jsem se spálila. Hlavně nos, který jsem měla jako rajče a teď se mi loupe a je to strašně nepříjemný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, to jsem moc ráda, že ses na článek těšila :) Cesta tam pro mě byla horší, protože jsem nemohla usnout a taky jsem si děsně přeseděla zadek :D Naštěstí jsme ale před cestou zpátky byly chytřejší a nešly tu noc spát, takže jsme celou cestu busem prospaly. Neříkám, že nespat je dobrej nápad, ale teď to fakt pomohlo. Ona má vlastně Barča mladšího brášku a školka, do který chodí, tenhle zájezd pořádala. Takže jsem měla zařízený všechno a naštěstí se nekonaly nějaký šílený výlety s malýma dětma, tudíž jsme si mohly dělat, co jsme chtěly. Heleď já jsem u moře teď nebyla několik let, tak jsem se těšila jak malý dítě :D My máme bazén taky maličký, tak vždycky ráda využiju pozvání od kamarádek do toho jejich, protože jsem tam po ramena a ještě je ta voda slaná, což je super! To sluníčko je silný, viď, a ono se to vůbec nezdá. Já jsem zase teď úplně hnědá :D

   Vymazat
 2. Chorvatsko je příjemná země na dovolenou, ale autobusem by se mi tam nechtělo. Nejdál jsem jela busem 25hodin na jih Francie a nikdy více. Z nedostatku pohybu jsem akorát zadržela vodu a hrozně natekla :-(
  Letos mám už dovču v zahraničí za sebou, byli jsme v Pyrenejích - paráda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, bylo tam krásně a dovču jsem si moc užila. On i ten bus měl něco do sebe... ale 25 hodin, fuj. To bych fakt nedala. Jé, tam jsem nikdy nebyla, ale muselo to být super :)

   Vymazat
 3. Uf, dlhé cesty autobusom zrovna nemusím - stačilo mi raz do Londýna 26 hodín :) Fotky vyzerajú super :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) 26 hodin je fakt síla, to těch mých 13 je oproti tomu dost slabejch :D

   Vymazat
 4. To dlhé cestovanie autobusom dobre poznám. Hlavne to, že sa nemáš kde poskladať na tom úzkom sedadle :D inak skvelé fotky. To miesto vyzerá naozaj krásne :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně! :D A děkuju moc, bylo vážně krásný :)

   Vymazat

Moc děkuju za každý váš komentář! Dělají mi neskutečnou radost a všechny si moc ráda čtu :)

Back to Top