středa 16. března 2016

Nejím maso... Cožeee?!

Být vegetariánem vůbec není těžké, pokud to děláte pro sebe. Když se mě někdo zeptá, jak to zvládám, že by chtěl taky být vegetarián, a potom zjistím, že vlastně žádný důvod nemá, tak mám pocit, že mu to jenom připadá cool. Já důvod mám. Nerada ho říkám, protože mi připadá, že to neumím pořádně vysvětlit. Ale nejhorší jsou ty každodenní otázky. Přinesete si do školy jídlo, jdete na jídlo nebo chcete jídlo (což je vlastně pořád :D), a nevyhnete se otázkám typu co budeš jít, jestli to náhodou není s masem atd. atd. Tak jsem se rozhodla, že vám sepíšu pár (ne, není jich pár, je jich hromada!) věcí, které mi občas někdo řekne nebo se mě zeptá. Je to trochu unavující, ale pokud by vás něco zajímalo, klidně se v komentářích ptejte :DCože? Ty jsi vegetarián?

Jako úplně? Už vůbec nejíš maso?!

Jak to? Proč? A jak dlouho jsi vegetarián?

A to je kvůli zvířatům, nebo jsi alergická?

Nechybí ti maso?

Co se stane, když ho sníš?

Hele: jsi na Zemi sama. Nic tu není, může tě zachránit maso. Sníš ho?

Jíš ryby?

A co želé? Ty nejíš želé bonbóny?!

Jak nahrazuješ maso? Co bílkoviny? A proteiny?!

A co teda jíš? Salát? Trávu?

Co když pojedeš do Japonska, kde normálně jedí boruky, dala by sis?

Nevadí, když před tebou budu jíst maso?

Proboha, ta šunka je dobrá! Jé, promiň, nevšimla jsem si, že jsi tady.

To je strašný, že někde jedí i psy, viď?

A ty si vážně nedáš maso? A co krůtu? Vezmi si, prosím tě, aspoň to kuře, to ani není maso.

Ale vždyť ten salát taky bolí, když ho zabiješ... U toho ti to nevadí?

Kam ty vlastně chodíš na obědy? Co?! Ty nejíš v jídelně?

Nedáš si? Mám super svačinu... je výborná. Ale je v ní maso. Promiň. Aspoň budu mít víc.

Chudáku, ani hamburger si nemůžeš dát.

Slib mi. Prosím, slib mi. Že. Nikdy. Nebudeš. Vegan. NIKDY!!!Tak to je asi všechno, co mě pro dnešek napadlo. A musím říct, že zrovna dneska se mě lidi zeptali snad na polovinu věcí z tohoto seznamu. Ale naučila jsem se to přecházet s úsměvem a je mi jasný, že to některý lidi zajímá. Ale když se mě na některou z těch otázek zeptá pět lidí za den, nejradši bych... však vy víte. Každý máme něco takového.

DTM

2 komentáře:

 1. Mluvíš mi z duše. Sama jsem byla vegetarián asi šest let a tyto otázky NIKDY nepřestaly. Nejvíc jsem nenáviděla "můžu před tebou jíst maso?" měla jsem chut říct "klidně se s ním udav" A ještě mě rozčilovala otázka "a na Vánoce nebo narozeniny si maso dopřeješ?" no comment
  Pak jsem maso začala postupně jíst, protože jsem na něj po letech dostala chut. Ted ho jím sporadicky a nikdy nebude patřit k mým oblíbeným potravinám

  Jsi krasna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jsem ráda, že nejsem sama! Tyhle otázky, co trápily tebe, mně lidi pokládají taky, a je jich ještě mnohem víc! Já se teda k masu nechystám vrátit, ale zase nechci být veganka, to by bylo moc... :)

   Vymazat

Moc děkuju za každý váš komentář! Dělají mi neskutečnou radost a všechny si moc ráda čtu :)

Back to Top