středa 13. ledna 2016

Tag o koních | Ježdění, můj kůň, vzpomínky...

Dneska jsem vám chtěla dát na blog článek o mně a koních. Snad vás to bude bavit, spojila jsem snad padesát koňských tagů a fotky z instagramu, tak doufám, že si tu každý něco najdete. :)


Western nebo anglie?
Anglie, přestože se mi western vážně líbí, i když ne všechny disciplíny, tak jezdím anglii a neměnila bych. Mám doma westernové sedlo a je skvělé na vyjížďky, hlavně taťka ho miluje.

Pokud bys měla změnit disciplínu, kterou z nich by sis vybrala?
Já jezdím drezuru, kterou miluju nade vše, a kdybych měla změnit, tak by mi nevadil parkur.

Závodíš?
Ne, ale připravuji se na ZZVJ (Zkoušky základního výcviku jezdce), což znamená, že pokud zkoušky udělám a budu mít potom licenci, tak budu moct závodit na normálních závodech. Teď můžu vyrazit na hobby závody, což by se mi líbilo :)

Skupinová výuka nebo soukromá?
Já beru soukromé hodiny, takže jsem na jízdárně jenom já, Ticinka a trenérka. Jinak jezdím na vyjížďky, což je naprosto úžasné, a teď jak je Ticinka moje, tak ji jezdím i úplně sama, bez trenérky, což má taky něco do sebe.


Helma nebo bez?
Bože, rozhodně s helmou! Jezdím jak s helmou, tak s bezpečnostní vestou a nikdy bych nejzedila bez toho, bych si říkala, že zrovna když to na sobě nemám, tak se mi něco stane. Znáte to, zákon schválnosti :D

Jaký je tvůj nejoblíbenjější kus výstroje na koně?
Ticinka má strašně roztomilou dečku s koníkem Nici, je světle modrá a vážně úžasná!

Jaká je tvoje nejoblíbenější část oblečení?
Zbožňuju podkolenky. Když jsou puntíčkaté, s koníčky, podkovami a tak. To je skvělý :)


Jaký je tvůj první kůň?
První kůň je Lukášek. Teď mám i Ticinku a každý je úplně jiný. :)

Co na svém koni nejvíc miluješ?
Na Lukáškovi je to rozhodně to, jak si rád povídá a rád se nechává hladit. A taky jak je na dotek jako medvídek :). Ticinka je zase nejlepší na ježdění a taky má úžasnou povahu, i když člověku nedůvěřuje hned. Proto je skvělé vidět, jak jsme se od našeho prvního setkání posunuly.

Jaké barvy vypadají dobře na tvém koni?
Na Lukáškovi, protože je hnědý, je to rozhodně zelená. Má tmavou dečku, která mu vážně sluší. A Ticinka je bílá a ladíme ji do světle modré.

Fotka koně, na kterém jezdíš...


Co bys dělala, kdybys byla nucena skončit s koňmi?
Je to můj jediný koníček a vášeň, tak já fakt nevím...

Popiš svého vysněného koně - plemeno, barvu, jméno...
Vysněný kůň? Luky a Ticka, samozřejmě! Ale vážně, je to tak! Vždycky se mi líbili hnědí koně a bílí, protože prostě Popelka. Milovala jsem ji jako malá, takže Jurášek byl něco, ještě když s ním cválala na sněhu, to jsem si vážně přála vypadat jako ona.

Kdybys mohla jezdit kdekoli na světě, kde by to bylo?
Určitě v Irsku. Ta příroda mi tam připadá naprosto kouzelná, tam se ale musí jezdit!


Nejlepší vzpomínka...
Ty jo, těch bude! Možná když nám přivezli Lukáška. Když jsem poprvé cválala. Když jsem přeskočila první překážku. A když jsem zjistila, že Ticinku budu mít pronajatou.

Nejhorší vzpomínka...
To jste možná čekaly, že to bude nějaký úraz. A kdo četl pár předchozích článků o koních, ví, že jsem si fakt ošklivě v březnu zlomila kontík. Tak určitě to, protože ten pád byl hodně nepříjemný.

Jaké to bylo, když jsi jela naposledy na koni?
Úžasné! Jako vždycky... Trénovala jsem s Ticinkou a cválala jsem bez třmenů. Baví mě, když takhle experimentuju a zkouším nové věci.
To je všechno! Tak jak se vám to četlo, baví vás články s koňmi? A co vy, máte koně rády, vlastníte nějakého, chodíte na výcvik nebo něco?
DTM

2 komentáře:

  1. Uzasny prispevek. Urcite nekdy opet neco obdobneho sepis. Jinak jsem se chtela zeptat, co si myslis o techto granulich - https://www.horseandme.eu/krmivo/granule/granule-basic-plus-pavo-20-kg.html ? Jsem zacinajici chovatelka a jezdkyne. Diky Petra

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuju moc! :) Já abych řekla pravdu, moc tomuhle nerozumím. Já Lukáškovi dávám pouze seno, a Ticinka k němu dostává ještě oves. A to je všechno, pracuje skvěle a nikdy neměla žádný problém, co se týče stravy. Ale podle toho, co jsem si o těchto granulích přečetla, tak si myslím, že by mohly být ok. Vím, že by se nic nemělo přehánět, obzvlášť právě s vitamíny, a když tyhle obsahují jen ty základní, tak by se s nima asi nemělo co zkazit :)

      Vymazat

Moc děkuju za každý váš komentář! Dělají mi neskutečnou radost a všechny si moc ráda čtu :)

Back to Top