středa 30. prosince 2015

Základ a nezbytnosti pro DIY diář

Tohle je vlastně takový experiment. Rozhodně bych tenhle článek psala tak jako tak, děsně mě tohle téma baví a psala bych o něm nejraději pořád, ale to by mě snad pak ani nic nenapadalo. Ještě k tomu je za chviličku začátek nového roku, tak se toto téma jistě hodí. Takže jsem se dneska pustila do článku, který jsem psala na začátku celého blogu. A představte si, že tenhle článek, Základ DIY diáře, má na blogu největší úspěch. Úplně největší. Zhruba čtyři sta zhlédnutí. Popravdě to nechápu, takže i proto jsem chtěla zkusit tento post, abych otestovala, jak na tom bude tenhle. Jestli to nebude jenom náhoda. Do názvu jsem přidala nezbytnosti, protože je to pravda, a chci, aby se to nějak od sebe odlišilo a líbí se mi to víc. A kdyby vás zajímalo víc článků o plánování a diářích, najdete je pod štítkem PlanWithDTM. Dobře, to je možná všechno. Pojďme na diářování!


1. Samozřejmě diář, desky, šanon...
To je jasné. To je spolu s kalendářem ta nejvíc potřebná věc při výrobě diáře. Já jsem si koupila diář určený k tomu, ale pokud si třeba nejste jisté, že vás to bude bavit, nebo jen za to nechcete utratit tolik peněz, tak si můžete koupit jakékoli jiné desky nebo menší šanon. Ale viděla jsem taky krásné diáře vyrobené jen ze sešitu, to je skvělé zvláště pro ty, kteří rádi kreslí a malují. Asi takhle: mně by to bavilo, pořád bych si u sebe nosila sešit s náčrtky a malými obrázky, ale to jen v té chvíli, kdy bych uměla kreslit. Aspoň trochu. :)


2. Kalendář.
Pokud nemáte ve svém diáři kalendář rovnou, já ho koupila už s ním (ale na nový rok mám jiný, hezčí. Určitě bude na instagramu, jsem z něj nadšená!), je potřeba si dokoupit stránky. Taky je můžete vyrobit samy, ale to bude trvat věčnost. Taky se dá je samozřejmě vytisknout, najít si na internetu různé týdenní, denní i měsíční listy, které jednoduše vytisknete, děrovačkou naděláte dírky nebo sešijete a vložíte do diáře.


3. Stránky.
Pokud nechcete mít v diáři jen kalendář, ale třeba různé stránky na projekty, to do listy, filmy, co musíte vidět nebo na knížky, co si chcete přečíst, je třeba si je tam vložit. Pochopitelně. Já si je vždycky ráda nějak upravuji, lepím samolepky a washi pásky, napíšu si tam různé motivační věty, nadpisy si ozdobím atd. atd.


4. Rozdělovače.
A pokud si chcete tyto stránky nějak oddělit, abyste se v nich vyznaly, tak ráda používám rozdělovače. Jeden si můžete vést jako školní, další jako výletový, třetí s nápady na povídky, do čtvrtého si budete psát věci, co byste si přály... Chápete, naprosto cokoli, co vás napadne a co se vám hodí mít pořád při sobě.


5. Děrovačka, sešívačka, lepící páska, nůžky.
Až si budete vyrábět a zdobit, je potřeba mít při sobě sešívačku, děrovačku a lepící pásky. Připadají mi úžasné ty děrovačky, které jsou jen na jednu dírku a je to strašně roztomilé. Mně ji jednou taťka přivezl, je od Mapedu, a jsem za ni strašně šťastná. A sešívačku mám taky děsně maličkou a taky růžovou, vlastně už nevím, odkaď je, ale je boží. Musí se na ni docela těžce a silou, ale nevadí mi to. A protože se mi nelíbí vykukující lepící páska, tak ráda používám ty lepící myšky.


6. Penál plný barevných tužek a fixek.
To je vážně potřeba! Já s sebou do školy nosím penál plný tenkých barevných fixek a každá něco znamená, takže se v tom hezky vyznám. Třeba když mám Ticinku, je to modře. Takže když otevřu diář, hnedka to vidím. Nejlepší je mintová a fialová. To jsou radosti. Třeba nedávno jsem si tam napsala, že jsem měla první trdelník v sezóně. Nebo první vanilkový rohlíček. Ale nejhorší je tmavé modré gumovací pero, to jsou testy (nebojte, to na fotce, světle modré, to je úplně nejlepší!). Já vím, jsem na to trošku úchyl, ale baví mě to a vyznám se v tom.  


7. Samolepky, obrázky, svorky, washi pásky, lepíky, ozdobné papíry, sponky.
A to je taky děsně důležitá věc, protože kdyby byl můj diář jen prázdný, černo-bílý, plný nicneříkajících písmenek, ani by mě nebavilo do toho psát. Takže svorka s mašličkou je nutnost. Taky washi páska s kytičkami, samolepka s jednorožcem a papír se soby. Dělá mi to neskutečnou radost. 

A co vy? Jaký máte diář na šťastný rok 2016? :)

DTM

4 komentáře:

 1. Hele za ten tvůj diář tě fakt obdivuji! Mně se strašně líbí, jak si s tím dokážeš vyhrát a máš ho fakt moc hezký :) Já jsem v tomto trochu loser :D Diář si vždy koupím a jsem ráda, když si do něj zapisuji věci, které mám :D A používám ho jen díky škole, plánovala jsem, že bych si pořídila nějaký větší, třeba A5, každopádně jsem v září dostala v Yves Rocher diář na rok 2016, takže budu používat ten a nemusela jsem to nijak řešit :)


  December Favourites

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Peggie, jsem ráda, že se ti líbí! Já jsem to doteď měla taky takhle, můj diář byl skoro prázdný jen s nějakými testy a úkoly do školy, ale když jsem objevila obrázky a fotky diářových královen, málem jsem se rozplynula. Ještě jsem si všimla, že na jedné stránce je fialově napsané, že máš narozky :D Jak říkám, já si zapíšu každou maličkost, třeba abych ti nezapomněla popřát :D

   Vymazat
  2. Jéé, já si toho všimla, až teď když jsem se na to podívala :D To je moc milé ♥ Já si třeba do diáře zapíšu, že mám úkol až v ten, kdy to zjistím ve škole a ještě si k tomu připíšu poznámku "Opsala od kamarádky" :D

   Vymazat
  3. :))... Tak to je fakt vtipný, ale já bych si to tam radši nepsala, páč bych pak měla diář zamořený jen touhle poznámkou, což by asi nevypadalo moc dobře :D

   Vymazat

Moc děkuju za každý váš komentář! Dělají mi neskutečnou radost a všechny si moc ráda čtu :)

Back to Top