pondělí 14. prosince 2015

☆ Vánoce 15: Pečení

Ano ano. Ve čtvrtek jsem dostala taková razítková zdobítka na sušenky s vánočními motivy, které mi vážně udělaly radost, ale hlavně mě donutily udělat si "svoje" cukroví. Jakože se vším všudy. Takže i těsto, nejen vykrajování, nandavání do trouby a ujídání. Ne že by se to nedělo, tedy hlavně to ujídání. 


Hledala jsem na internetu různá cukroví, která by trochu připomínala sušenky a taky aby nenabyly v troubě, protože to bych pak měla po krásném vánočním designu. Narazila jsem na blog sweetties a její suprový recept na skořicová srdíčka, o kterých jsem nikdy neslyšela, takže jsem se rozhodla je udělat. Recept se zdal být jednoduchý, takže jsem se do toho pustila. 


První zádrhel byl v tom, že jsme neměli oříšky, vlastně jsme je měli, ale ne namleté, což by se nezdálo jako problém, kdyby mamka ten mlýnek nerozbila. No nevadí, hodila jsem do toho kokos. Vždyť je to jedno, že. Pak jsem to všechno dodělala v pohodě, nechala jsem si trochu rozehřát na topení máslo a zpracovala těsto. Nechala jsem ho na pár hodin uležet, asi na tři, pak bylo krásně tuhé, takže jsem se pustila do pečení.


Trouba na sto padesát, mouka a váleček při ruce, dobře, jdeme na to. Zprvu to šlo, začala jsem sněhovými vločkami. Pokračovala jsem sovičkami z dmka, jenže pak mi začalo těsto díky máslu měknout a vůbec mi to nešlo. Těsto se mi lepilo na razítka, já byla stále víc naštvaná, dávala jsem tam stále víc mouky, nešlo mi to znova, byla jsme na pokraji zuřivosti, div že jsem nerozbila celou kuchyň. Stejně jsem to nakonec dodělala sama, protože jsem k tomu mamku pustit nechtěla, jelikož by to pak nebyla práce jen moje! 


Uf, dala jsem to do trouby a po nějakých patnácti minutách vytáhla. Ještě že se mi to nespálilo, protože to by byl můj konec. 


Teď si už můžu v pohodě užívat vánoční náladu, atmosféru a jíst zlomené vanilkové rohlíčky. A chtěla jsem vám mocmocmoc poděkovat, že včera, jak jsem publikovala svůj stý článek, tak ten den přišlo na můj blog víc jak sto lidí! Bože, já byla nadšená, protože to je teďka můj rekord. Takže díky!

DTM


To DTM na sušence si domyslete :D

2 komentáře:

  1. =D Tak koukám, žes je vážně pekla. Vypadají pěkně =) Jak chutnají? S kokosem to asi bude zas něco úplně jiného. Ale určitě taky dobrota =) Úplně jsem se musela smát, když jsi popisovala, jak jsi bojovala s těstem =D Věřim, protože je vážně patlavější. V lednici pěkně ztuhne, ale když se s ním pracuje, tak to chce rychle a co nejmíň na něj šahat. Chápu, že když jsi k tomu používala ještě tiskátka, tak to muselo být na dýl . . . Pěkné svátky =)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jé, super, že ses podívala, užuž jsem ti chtěla napsat, že jsem to úspěšně zvládla. Jsou vážně výborné, ten kokos mi tak chutná, ostatně jako ve všem, a je to vážně výborné. Jsem ně teď dostala úplně chuť, ještě že nějaké zbyly. No jo, trošičku bojovka, ale stojí to za to. Taky krásné svátky!!! :)

      Vymazat

Moc děkuju za každý váš komentář! Dělají mi neskutečnou radost a všechny si moc ráda čtu :)

Back to Top