úterý 22. prosince 2015

☆ Vánoce 15: DTM

Tak dneska to bude hodně povídací. Jak jsem v minulých článcích psala, hodně by se mi líbilo, kdybych psala články právě jen takové, kde bych mluvila a mluvila, teda vlastně psala a psala, tak se do toho dneska pustím. Ještě jen poslední věc - pořád nevím, jak článek nazvu a vůbec, ale napadlo mě, když mám blog DocumentThisMoment, tak bych to mohla pojmenovat takhle, docela se to k tomuhle typu článků podle mě hodí. 

První věc je ta, že jsem byla první adventní víkend na vyrábění s dětmi v klášteře, což bylo úžasné. Měly jsme s mamkou svůj pokojíček (jediný v budově vytápěný!), kde byla spousta kreativních věciček, spoustu jsme jich přivezli a ukazovaly dětem, jak vyrobit andělíčky z kolíčků nebo dřívek nebo si malovaly odlité vánoční ozdobičky. Přišlo jich strašně moc a bylo to super. Byla jsem potom trošku nastydlá, protože přestože (to zní fakt hustě :D) to bylo nejteplejší místo v klášteře, tak tam byla děsná zima a já se snažila se zabalit do své dekoidní šály, což se mi moc nedařilo. Zabavila jsem se vyráběním hvězdiček z papírových proužků na quiling, které pak mamka nalepila na náš venkovní adventní věnec. Když jsme jely domů, tak v jedné vesnici byl živý i dřevěný betlém, pár stánků s různými vánočními dekoracemi a perníčky, ale nejkouzelnější na tom bylo, že sněžilo. Vážně strašně moc, úplně chumelilo.

Takže druhá věc, kterou bych vám chtěla říct, je ta, že jsem fakt docela... ehm, blbka. Fakt že jo, páč já jsem byla na adventních trzích v Německu a strašně jsem si to užila, byly to mé první vánoční trhy v zahraničí. Jely jsme tam s mamkou autobusem, což mělo taky docela kouzlo, zvlášť, když jsme jeli v serpentinách nahoru a mě nebylo moc dobře :D. Ne, rozumíte. Bylo to jiné. A úžasné! První zastávka byla v Bautzenu. Tam byly klasické trhy táhnoucí se z náměstí, krásné dřevěné stánky a všudypřítomná vůně jehličí a čokolády. Taky svařáku, co si budeme nalhávat, ale to mě nebere. Taky jsme se zastavily v dmku, kde měli úžasné věci a taky jsem si jich dost koupila! Nebojte, haul bude. Pokud ne zítra, určitě o vánočních prázdninách. Docela se na to těším, protože jsem koupila vážně boží věci. To ale předbíhám, teď jsme ještě v Německu. Koupila jsem si dokonce sama německy! horkou čokoládu, což jsem si myslela, že nezvládnu, ale dokonce jsem řekla celou větu, dokonce i přísudek, takže to nebylo jen: "Jednu tmavou čokoládu." Já se učím německy už druhým rokem, ale podle mě neumím vůbec nic :D. Ta čokoláda byla v tom krásném klasickém hrnečku s obrázkem Bautzenu a svatého Václava, protože to byly svatováclavské trhy. Taky tam bylo jeho jméno, Wenzel, což mi přišlo vtipné. A byla tam taky zvířátka, nejúžasnější byli oslíci a lamy. Taky jsme byly v nákupním centru, kde měli super oblečení a papírnictví. Dokonce v nabídce v mekáči byl vegetariánský sendvič, který jsem se snažila si superněmecky objednat spolu s dvěma kapučíny. Tak nějak jsem to zvládla, i když mi prodavačka musela každou otázku zopakovat dvakrát a přidat nějaké gesto. Pak mi to bylo jedno a říkala jsem jen Ja, ja, a to byl možná ten důvod, proč jsem našla v sáčku i hranolky :D. Pak jsme jeli do Königsteinu, kde to bylo strašně kouzelné. Obrovským výtahem jsme jeli nahoru na skálu, kde byl krásný výhled na okolní města. Na světlech u trhu byla pověšená světýlka, nevím proč, připomínalo mi to Pána prstenů. Königstein je mě vážně okouzlil, měly jsme krásné fotky. Tam jsem si koupila boží rukavice, sice za dvacet éček, ale jsem za ně vážně vděčná a strašně ráda je nosím. Taťkovi jsme přivezly chipsy ze zeleniny, které mi fakt chutnaly, že bych je nejradši všechny snědla. Cestou zpátky domů nám pustili nějakou příšernou kovbojku, já je vážně nesnáším, tak jsem se snažila usnout, ale v tom hluku střel jsem fakt neusnula. Potom naštěstí v televizi běželo Jak dostat tatínka do polepšovny, což bylo lepší, ale za chvilku jsme vystupovaly. Tenhle výlet se vážně podařil, kdyby tam nebylo to jedno ale. A to, že když jsem si chtěla fotky přeposlat do notebooku, tak jsem je vymazala. Jo, všechny. Děsně mě to mrzí a štve, byla jsem z toho fakt špatná a neustále na to musela myslet, byl to můj první opravdický vánoční trh a já z něj nemám fotky! Takže snad jsem vám to nějak přiblížila, když nemám fotky.

Pak se nějak nic moc nedělo, až včera. Jeli jsme se školou do vánoční Prahy, což bylo... děsné. Jo. Ušli jsme snad padesát kilometrů, na Karlově mostě jsem byla za pár hodin třikrát! A všechny rozchody trvaly dohromady dvacet pět minut. Fakt. Nic jsem za tu dobu nesnědla a... ještě že existují spolužáci a všudypřítomná sranda, která sice profesorky trochu otravovala, ale bez ní by to nebylo ono! 
Ten den jsme jeli s rodiči do Prahy ještě jednou, a to na Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby. Byla jsem strašně unavená a bolely mě nohy, tak jsem si to sice užila, ale měla jsem co dělat, abych neusnula. 

Dneska byl úžasný vánoční den ve škole, protože byl poslední :D. Joo, poslední školní den v tomto kalendářním roce! No, za jeden a kus týdnu znova, ale to jsem si už kolikrát stěžovala, že prázdniny jsou příliš krátké. Můj brácha měl včera i dneska volno! Aspoň, že jsme se tolik neučili. První hodinu jsme malovali mandaly a poslouchali povídky Charlese Dickinsona. Druhou hodinu byl dějepis, což jsme se samozřejmě učit museli, protože prostě dějepis. O biologii jsme se dívali na dokumentární film. Pak přišlo to nejlepší za ten den, zpívání na schodech. Je to taková naše školní tradice, že se někdo vybere a o velké přestávce zpívá na schodech koledy, samozřejmě tam spousta lidí hraje na hudební nástroje. Všichni se k nim potom přidají a zpívá celá škola. Je to strašně kouzelné, i když většinou nikdo nevidí, tlačíme se jako sardinky a nakonec je vážně boj dostat se do správné učebny, ale je to skvělé. Je mi v tu chvíli jedno, že zpívat neumím a že začínám mít sociální fobii, ale strašně si to užívám. Potom je potřeba se dostat do třídy, což je fakt děsný, ale nakonec se tam nějak protlačíme. O němčině jsme koukali na nějakej děsnej sitcom v němčině, což byla fakt sranda, protože přesto se ten jazyk učím, strašně se mi nelíbí :D. Nakonec, poslední dvě hodiny jsme rozdávali dárky a já jsem jich dostala docela dost a ze všech jsem měla radost. Bylo to strašně boží, i když mi přišlo, že minulý rok jsme se nějak všichni loučili se všemi a přáli si hezké Vánoce, letos se spolužáci nějak rychle vytratili do šaten a my jsme s holkama uklízely třídu.

No, myslím, že jsem se docela rozepsala a je potřeba skončit. Už jen dva dny a je ten Štědrý! Tralala! Moc se těším, letos nějak netuším, co dostanu, vlastně vůbec. Tenhle čas je stejně krásný. Nechci nic dělat, jen číst vánoční příběhy, koukat na vánoční filmy a spát ve vánočním pyžamu. Kéž by to nikdy neskončilo.

Mějte vážně krásné svátky, užívejte si je s těmi, koho máte rádi a snad dostanete něco skvělýho!!!

DTM

P.S.: Snad vám tu nechybí fotky. Já vím, že je to dlouhé, ale...

2 komentáře:

 1. Super článek, ale přece jenom bych do něj přidala nějaké fotky :) Jinak je mi strašně líto, že se ti smazaly všechny ty fotky :( Ale zase máš své vzpomínky v hlavě. Já bych taky ráda navštívila vánoční trhy v zahraničí. Vždy když to vidím na fotkách, je to strašně velký rozdíl oproti těm naším. Hodně mě láká vánoční Vídeň, tak snad se jednou dočkám :) Jinak v Praze jsem byla v neděli, což už asi víš a byla jsem tam za kamarádkou. V Praze jsem byla po druhé, po prvné jsem tam byla asi když mi bylo 13 se školou a je to úplně rozdíl jet někam sama nebo se školou, protože mi přijde, že je to se školou strašně uspěchané. Holky mě Prahou provedly a nemusely jsme nikam pospíchat :)
  Přeji ti nejkrásnější Vánoce plné pohody, lásky, klidu s tvými blízkými a bohatého Ježíška! A samozřejmě plno blogových úspěchů :)) ♥

  Life By Peggie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já vím, trošku jsem se rozepsala a taky mi ty fotky chybí... Přesně, taky se to snažím brát tak, že mi vzpomínky nevymaže nikdo. Jo! Zrovna včera jsem koukala na fotky zahraničních vánočních trhů třeba v Holandsku a tak, bylo to naprosto úžasné, strašně se mi to oproti našim líbí. Ale máme aspoň třicet stánků s trdelníky na jednom místě :D. No jo, je to úžasné jet někam s kamarádkami. Mnohem lepší než se školou, můžete si dělat co chcete a jít kam chcete.
   Já tobě taky, Peggie!!! Ať si to užiješ s rodinou, oblíbeným cukrovím a úžasnými dárky :). A šťastný nový rok! A taky hooooodně blogových úspěchů :) ♡

   Vymazat

Moc děkuju za každý váš komentář! Dělají mi neskutečnou radost a všechny si moc ráda čtu :)

Back to Top