čtvrtek 3. prosince 2015

☆ Vánoce 15: 5 DIY nápadů na dárečky

Tak, a už nám začal prosinec. Já si to užívám víc jak kdy jindy, ani nevím proč. Už několikátým rokem nosím každý den na oblečení připnutou placku s datem jako adventní kalendář. Teď mám ještě adventní kalendář, který mi mamka vyrobila a vždycky tam mám nějaký překvápko. Třeba dneska jsem tam našla tu placku, kterou jsem ukazovala v tomto článku, že ji moc chci. A abych nezapomněla, ukazuju věcičky na instagramu!

Dneska to konečně bude další vánoční článek a těším se na další, ale snad to budu zvládat, abych udělala všechno, co mám v plánu. A dneska jsou to tipy na dárky, které můžete vyrobit samy. A bohužel to bude nejspíš většinou pro holky, protože jsem neměla nápady na ty pro kluky. 


Začneme tím nejjednodušším: svíčkou s washi-páskou.


Budu potřebovat: washi pásku a svíčku. A prostě tím svíčku jen oblebím, to je všecko! 


Voňavý pytlíček 


Budu potřebovat: čtverec látky, mašličku a levanduli. Z látky vytvořím pytlíček, nasypu do něj lavanduli a zavážu. 


Náušnice
Mám tu na několik způsobů a podle toho se taky liší potřebné materiály. 


Na první musím mít lůžko, papír a čočku. Na lůžku nalepím superdržícím lepidlem papír (nejlépe tenký) a připevním průhlednou čočku. 
Na druhý pár náušnic zase puzetky a cokoli na ozdobu - knoflíčky, korálky, růžičky, ozdůbky... A to jen nalepím na puzetky. U těchto náušnic musím přidat i zarážky, je jedno, jestli nerezové nebo gumové.


Hand Warmer - ruce vždycky v teple!


Tohle jsem dělala holkám k Vánocům minulý rok. A šila jsem to na šicím stroji, protože bych se asi zbláznila, kdybych tohle všechno musela šít ručně. Takže: obdélník látky si přeložím a sešiju po stranách, hodím do toho třešňové pecky a zašiju. Ty pecičky normálně koupíte, já jsem třeba naše peckové polštáře rozpárala a vzala z nich.


Lip Holder - balzám vždy po ruce!


Tohle je trošku složitější... Je potřeba látka na samontý obal (já měla 17 x 7 cm, a to dva obdélníky) a na poutko. Nejprve si sešiju poutko. Pak oba obdélníky sešiju za patku rubem k sobě (to už tam musím mít přiložené poutko) a nechám si tam místo na otočení a samozřejmě otočím. Potom obal přeložím a znova sešiju po stranách.

Přeju vám krásný svátky!!! ☆

DTM

2 komentáře:

  1. To je krása, jsi moc šikovná a hned tě jdu sledovat na instagram :D :) Všechno se mi moc líbí, štve mě, že nemám vánoční washi pásky, protože bych si tím ráda oblepila svíčky, tak snad příští rok. Jinak já mám adventní kalendář normální čokoládový :D a obal na balzám je naprosto dokonalý!

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Moc děkuju! No jo, je to strašná škoda, že u nás takovéhle věci nefrčí, strašně špatně se shánějí i klasické washi pásky. Čokoládový kalendář je taková klasika, která neomrzí! :)

      Vymazat

Moc děkuju za každý váš komentář! Dělají mi neskutečnou radost a všechny si moc ráda čtu :)

Back to Top