sobota 14. listopadu 2015

Kosmetičtí pomocníci při práci a jízdě na koních

Možná už o mně víte, že mojí životní láskou jsou koně. Jenže když člověk přijde po práci s nimi domů, zjistí, že je děsně špinavej a má spláclý vlasy z helmy. A abych všechno tohle nějak uvedla do původního stavu, potřebuju pár věciček z mého kosmetického šuplíčku, které mi v tom pomůžou.

Gumička
To je jasný, podle mě je ke každému sportu potřeba si svázat vlasy, je to pohodlnější. Zrovna včera, když jsem byla ve stáji, tak jsem si gumičku zapomněla. A Terezka, moje trenérka, mi dala pár elastických maličkých gumiček do hřívy pro koně. A musím říct, že ty vlasy krásně udrží a ani mi vlasy netahají, když je sundávám. A vůbec nejsou drahé. Uvažuju o doživotní zásobě těchto gumiček jak pro Ticinku, tak pro mě. Můžeme se o ně dělit!

Deodorant
To je asi jasný, protože se člověk po jakémkoli sportu zpotí, takže je potřeba super voňavý deodorant. 

Krém na ruce
Ještě k tomu, když je venku teď docela zima, tak se mi vysuší ruce mnohem rychleji než obvykle. A stejně jsem s koňmi neustále venku, takže já mám v kosmetické taštičce nějaký hydratační krém na ruce. Miluju tenhle z Marks&Spencer, protože se fakt rychle vsákne a člověk může hned pokračovat v práci. 

Suchý šampon
Jak jsem mluvila o těch spláclých vlasech, který pro mě rozhodně nejsou žádoucí, tak ráda používám suchý šampon. Vlasy zaprvé vydrží o den víc bez mytí a zadruhé jim právě dodá objem. Nejradši mám značku Batiste, a to ještě tohle malinké balení - vejde se všude. A tenhle třešničkový krásně voní!

Udělátko na nehty
Při práci s koňmi si zašpiním ruce, a většinou se všechna ta špína schová za nehty. K tomu mi pomůže toto udělátko, které se většinou nazývá jako "zatlačovač". Právě tu lžičkovou zahnutou část používám na zatlačování nehtové kůžičky, ale teď je řeč spíš o té druhé části, se špičkou. Ta mi právě všechno za nehty bleskově odstraní. 

Pleťová čistící voda
Moc s kosmetikou na pleť neriskuji, protože nechci, aby se mi pleť znova zhoršila, ale tenhle risk z Lush se velmi vyplatil - Tea Tree pleťová voda. Má super rozprašovač, ale stejně si to spíš dvakrát stříknu na tamponek a vyčistím si pleť takto. To byste se divily, jak špinavý je tamponek po dvou hodinách venku.

Tak to je asi všechno, co mám ve své kosmetické taštičce s must-haves produkty na koně. Vy mi do komentářů napište, jaký sport nebo co rádi děláte vy, a co vám pomáhá se potom nějak zkulturnit :)

DTM

P.S.: Vůbec jsem si nepřipadala divně, když jsem venku fotila na westernové dečce vedle háčku na kopyta suchý šampon :D 

2 komentáře:

  1. Posledná veta pobavila :D. Vlastne podobné veci potrebujem napríklad aj ja pri brigáde :), možno by som doplnila ešte balzam na pery :).

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Máš pravdu, na balzám jsem zapomněla. A ty brigádničíš u koní? To jsem ráda, že jsem se teda trefila :)

      Vymazat

Moc děkuju za každý váš komentář! Dělají mi neskutečnou radost a všechny si moc ráda čtu :)

Back to Top