pátek 23. října 2015

RLWM: Ticinka, já a kavalety

Vymyslela jsem si novou sérii článků Riding Lesson With Me. Chtěla bych vám ukázat, co jsme ten den spolu s Tizzianou procvičovaly a jak nám to šlo. 


Dneska byl krásný podzimní den, docela teplo, jezdila jsem akorát v tričku a mikině, svítilo sluníčko a nepršelo. Na ježdění značka ideál. Nepařím se, a přitom mi není zima. 


Procvičovala jsem základy parkuru, což jsou kavalety, nízké překážky. Jsou super na rovnováhu jezdce a koně nutí zvedat nohy, protože mu prostě není příjemné, když o ně nohou cvrnkne. Není to zase tolik složité přejet, když na kavaletu člověk najede přímo a rovně a umí správně v sedle sedět v lehkém sedu - to znamená se v sedle prakticky nadzvednout pomocí stehen. 


Popravdě jsem v pakuru věčný začátečník, drezuru procvičuju mnohem více a vlastně mě i víc baví. Ale já si chci udělat licenci na závody, kde je jedna ze zkoušek i parkur, takže na sobě musím zamakat. Tohle mi už snad docela jde a postupně se dostanu k vyšším překážkám, které jsem skákala před tou zlomeninou kotníku, o které jsem psala v tomto článku. Najdete tam i skoro celou mojí historii s koňmi.


Tak to by bylo asi všechno, co jsem vám o dnešní hodině chtěla říct. Můžete mi o komentářů napsat, jestli se vám tento typ článků líbí a baví vás, budu ráda za každou odezvu. 

Užijte si víkend, má být hezky, jupijéj!

DTM

4 komentáře:

 1. Zajímavý článek a hezké fotky.
  Pokud tě zajímá kosmetika, budu ráda, když navštívíš můj blog :-)

  Jsi krasna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :)
   Tvůj blog znám s chodím tam... ;)

   Vymazat
 2. Super clanok, ako ja som chcela stale jazdit na koni...aspon taky jednoduchy cval si vyskusat..no a nevyslo :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mě mrzí... Doufám, že se ještě někdy naskytne možnost. :)

   Vymazat

Moc děkuju za každý váš komentář! Dělají mi neskutečnou radost a všechny si moc ráda čtu :)

Back to Top