středa 16. září 2015

✄ Back to school: Tipy na super zápisky, učení a motivace

Ještě s edicí Back to school nekončím, takže dnešní článek bude zase o škole. Docela mě tohle období ve smyslu článků a videí baví, jinak docela nuda. Hlavně to učení, že? O tom budu psát právě v tomto postu, protože samozřejmě učení do školy potřebujeme všichni a určitě všichni známe, když se nám to prostě nedaří do té hlavy narvat! Já jsem si přichystala právě pár tipů, jak těmto situacím zabránit a jak změnit učení v "zábavu".

Zápisky
Nejdůležitější jsou samozřejmě zápisky, protože z těch se po většinu času alespoň já učím. Ráda si píšu zápisky jednou propiskou, protože jsem děsná puntičkářka a nesnáším, když jeden den píšu třeba černou a druhý modrou. To mě dokáže natolik vytočit, že i za tu cenu, že si to budu muset doma opsat, si prostě nepíšu. Ale teď k důležitějším věcem, což jsou samozřejmě zvýrazňovače. Stejně jako barevné fixky a zelené propisky (už jsem někdy psala, že zelené propisky jsou moje slabost a trochu i úchylka?) jsou pro mě důležité a nepostradatelné. Ve všech těch poznámkách udělají pořádek a vy dobře víte, na co se podívat první, protože na to ta jasná barva upozorní. Stejně tak vám to může pomoct při testu, když máte alespoň trošku fotografickou paměť, tak si vybavíte právě ty vyznačené pojmy, jména nebo data. Dalším skvělým tipem jsou lepítka, když si třeba potřebujete něco rychle zapsat a nechcete to mít přímo v sešitě, tak jsou na to přímo stvořená. Nebo třeba když vám není něco jasné, tak si otázku napíšete na lepící papírek a pak, když se učíte, tak si můžete najít v učebnici nebo na netu odpověď na otázku.   Učení
Než se začnete učit, určitě si udělejte nějaké pití, ale chytré je se najíst před učením, protože potom vás nevyruší hlad. Určitě si taky dělejte přestávky třeba po půl hodinách, abyste si pořádně odpočinuli třeba u sociálních sítí nebo různých aktivit (více jsem napsala v Motivaci). Skvělým tipem, jak se dobře naučit pojmy nebo slovíčka, je buď aplikace Quizlet, kde si vytvoříte (nebo odebíráte různé lidi, kteří vám můžou svými listy pomoct) různé seznamy a opakujete si je třemi různými způsoby, které jsou i zábavné, nebo papírky, na které si z jedné strany napíšete český význam anglického slova. Jéj! A posledním pomocníkem je diktafon na mobilu, kde si nahrajete nějakou kapitolu nebo odstavec v učebnici a pak si to můžete přehrávat, takže si to rychleji zapamatujete.


 

Motivace
Je strašně důležitá, protože občas člověk vlastně vůbec nevidí žádný smysl v tom nekonečném učení se, čímž zabráníme právě nějakými skvělými věcmi, které vám pomůžou se lépe učit. Nejprve je chytré si dát k místu, kde se učíte, nějakou mističku nebo skleničku s bonbony, čokoládou, nebo prostě něčím, co máte rádi, a pak se můžete odměnit. Jak jsem nahoře zmiňovala krabičku plnou aktivit, tak teď se na ní vrhneme. Vezměte si jakoukoli nádobku, skleničku nebo krabičku, do které si vhodíte papírky s napsanými záležitostmi, které můžete stihnout třeba do patnácti minut (zaběhnout si na chvilku ven, poklidit si v pokoji, zkontrolovat sociální sítě nebo třeba poslechnout si hudbu) a po té půl hodině si jeden vytáhnete a takto si odpočinete a posilníte do té další učící půlhodiny. A posledním, možná nejúčinnějším tipem, je dostat nějaký super dárek, který si přejete, za vysvědčení, když bude odpovídat nějakým zadaným pravidlům (já mám třeba vyznamenání). Může se jednat o nějaký nezvyklý zážitek, dáreček... Prostě něco, co vám udělá radost.  


 To je pro dnešek všechno, já vám přeju mnoho štěstí v učení a zase příště ahoj!

DTM ♡

2 komentáře:

Moc děkuju za každý váš komentář! Dělají mi neskutečnou radost a všechny si moc ráda čtu :)

Back to Top