středa 23. září 2015

✄ Back to school: Snídaně a svačiny

Ano, znova článek o Back to school. Ještě mě to neomrzelo, ale už budu končit, jen do konce září... :) Dneska to bude o mých oblíbených snídaních a svačinách, kterými se můžete nechat inspirovat a někdy si něco udělat. Dneska je to netradičně s fotkami z Instagramu, na který můžete mrknout. Sanžím sse přidávat tam každý den a dost mě to baví, Instagram mám ráda.  

Snídaně
Jogurt s ovocem a müsli 
Toto jídlo si dávám strašně často, protože je to rychlé a na dlouhou dobu to zasytí. Když máme nějaké ovoce, tak si ho tam také přidám.

Můžete taky zkusit udělat mističku z melounu, takže máte dva v jednom - jak jogurt s ovocem, tak meloun. Mňam!


Americké lívance
Bože, tyhle lívance podle Dity P. jsou jako peřinka. Naprosto je miluju a recept je docela jednoduchý (recept tady) a když mám čas, tak si je strašně ráda udělám. Nejlepší jsou s javorovým sirupem a pomerančovým džusem.Vločky s mlékem
Je to strašně jednoduché, protože si jenom přes noc dáte do ledničky vločky s mandlovým, oříškovým nebo vanilkovým mlékem.Míchaná vajíčka a bagel
Zamilovala jsem se do bagelů z Marks&Spencer, které si opeču v toustovači a mezitím si připravím vajíčka. Samozřejmě nějaká zelenina a můj oblíbený meduňkový čaj.Vločky s pudinkem
Když máme doma vanilkový pudink od Alpro Soya, tak si ho moc ráda dávám k snídani s vločkami od Emca, které v sobě mají i malé krystalky karamelu a oříšků.Chia pudink
Semínka jsou strašně zdravá, obzvlášť chia. Já jsem zkoušela i chia pudink, kdy si necháte přes noc namočit chia semínka v mléku. Popravdě? Moc mi to nechutnalo, přišlo mi to nezajímavé, takže si radši udělám semínkovou směs, ve které jsou chia zahrnuta, a tu si namočím do mléka. Je to podobné jako s vločkami, ale je skvělé to střídat. A taky dost zdravé!
 


Svačiny

Smoothie 
Můžete si ho dát k snídani a udělat si trošku i k svačině, je to zdravé, rychlé a výborné.Slaný sendič
Asi nejoblíbenjěší svačina všech, je to snadné a dobré. Zasytí na dlouhou dobu. Já jsem si udělala sendvič podle sebe, opekla jsem si toustový chléb, namazala ho pomazánkou Kiri, osmažila si na pánvičce baby špenát, na chvilku tam dala i mozzarellu a nakonec vajíčko. Osolit, opepřit a mám hotovo!


Ovocné špízy a čokoláda
Na párátka si dám ovoce (já mám ráda banány, maliny, borůvky, meloun nebo třeba jahody a kiwi), rozpustím si čokoládu a skvělá sladká svačinka je na světě! 
Salát
Dost variabilní záležitost, můžete si udělat sladký i slaný. Já mám ráda oba, ale často je té zeleniny u nás víc, takže ten mám častěji. Je hezké dát si salát do mason jar po vrstvách, aby to nejen skvěle chutnalo, ale i vypadalo. 

 

 


Sladký sendvič
Zezačátku, když jsem burákové máslo ochuntala, mi docela vadilo a nikdy bych si ho nedala. Ale poslední dobou jsem si ho hodně oblíbila, zvlášť v kombinaci s banánem nebo jablkem. A když si to vezmu do školy v sendviči, tak si burákový ráj můžu užívat i ve škole.
 

Směs oříšků
Moje nejčastější a vlastně každodenní svačinka do školy je malinké směs oříšků, müsli a různých lupínků, kterou jím nasucho a vůbec mi to nevadí. Mně to ve škole stačí, nějak jsem se tam odnaučila jíst a je pro mě ideální takováto malinká svačinka.


Jaká je vaše nejoblíbenější snádaně nebo svačinka?

DTM ♡

6 komentářů:

Moc děkuju za každý váš komentář! Dělají mi neskutečnou radost a všechny si moc ráda čtu :)

Back to Top