neděle 20. září 2015

✄ Back to school: Školní diář a organizace času ft. Filofax

Dneska to bude další článek z edice Back to school, ale vlastně napůl i recenze na diář Filofax, i když o něm chystám ještě nějaké jiné články. Takže jdeme na to!


Samozřejmě - nejlepší nástroj k tomu, jak mít všechen čas zorganizovaný, je diář. Já jsem milovnice diářů, notýsků, sešítků a všech různých papírnických blbůstek, takže to je něco pro mě. Mám to vždycky nějak barevně ozdobené, nejradši mám washi-pásky a samolepky. Pokud jste pořád nenašly ten svůj diář, tak mám na blogu článek s několika tipy, které by vám mohly pomoct. Stejně tak mám článek o tom, jak já si vedu diář. I když jsem v té době ještě neměla Filofax, tak se moje vedení diáře nějak moc nezměnilo, jenom je tam víc barviček a vůbec všeho je tam nějak víc. A taky mě to začalo víc bavit, takže i když ten diář otevřu ve škole, tak první uvidím ty krásné samolepky, tudíž to není jen notes, do kterého zapisuju ty nepříjemné úkoly.


Na vyzdobení diáře používám washi-pásky, které naprosto miluju a je to podle mě jeden z nejlepších nástrojů, které můžete použít. Teď mám nové z Tchiba, které jsem si naprosto zamilovala, protože jsou oproti těm minulým mnohem míň barevné, spíš takové šedé, modré a pár strakatých, takže jsem svoji sbírku krásně rozšířila. Je tam i jedna boží páska, kde se střídá nápis Handmade s Made with love. Pak mám pár oblíbených sad samolepek a lepíků, které používám dost často. 


A jako tip na dobrou organizaci je spouuusta barviček - a vzheledem k tomu, že jich je fakt dost a každá znamená něco jiného, tak si udělám klíč. A tím bude project life kartička, na kterou si udělám puntíky těmi barvičkami, které budu používat a k nim napíšu, co tedy každá znázorňuje. Mám to celé anglicky, protože mi nápisy připadají hezčí v angličtině. Velkými pomocníky jsou mi barevná pera od Pilota Frixion ball, mám strašně moc odstínů a miluju je. Taky používám sadu maličkých fixek od Stabila, které mají krásný maličký hrot.Posledním tipem na to, jak mít všechno zorganizované, jsou rozdělovače, které jsem si sice do minulého diáře vyráběla, ale u tohoto Filofaxu ne, jsou totiž už přímo v diáři. Jen jsem si je vyzdobila novými papíry a washi-páskami z Tchiba. Pokud nemáte diář s místem na tyto poznámky, tak to si můžete vyrobit do nějakého prázdného sešitu nebo deníku, a mít k tomu diář. Sice to bude další velký notes navíc, ale stejně tak je to super varianta. 


Já mám rozdělovačů šest a vzhledem k tomu, že je to diář do školy, tak ve většině z nich je plná papírů s to-do listy a různými projekty, které musím udělat, ale abych si to zpříjemnila, tak je tam třeba papír s výlety a exkurzemi. A teď se vrhnu na první rozdělovač, ve kterém mám různé "osobní" věci, takže tam mám papír s různými pochůzkami, kontakty, poznámkami a věcmi, na které nesmím zapomenout. Takže taková všehochuť. Druhý rozdělovač je plný nápadů na články do blogu. Třetí je s datumy na klub posluchače a diváka, což je super věc, kterou my máme na škole - při posluchači se jezdí na různá představení a muzikály do divadel a divák se podívá do Rudolfina na koncerty. Nejezdí tam sice celá třída, je to pro ty, kdo chtějí, ale stejně je to naprosto super. Já tyto věci miluju, takže jsem zapsaná v obou. Další rozdělovač je na povinnou četbu, pátý je s to-do listy a poslední s projekty.
        


Co vy a diáře? Máte chuť si je nějak zdobit, nebo ne? :)

DTM ♡

6 komentářů:

 1. U mě platí, že čím živější diář je, tím je pro mě příjemnější plnit úkoly v něm! :) Taky miluju všechna ta lepítka, barvičky, fixy apod. :))) Nový na rok 2016 ještě hledám, takže díky za inspiraci! :)
  Srdečně zvu tebe i všechny tvé čtenářky ke mně na blog. Mimo jiné na giveaway o filtrační konvici Brita se třemi náplněmi a dvě vstupenky na veletrh ForGastro & Hotel. :)
  Giveaway

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak to mám i já - barvy a ostatní blbůstky dodávají diáři život, který je tam samozřejmě potřeba. Jsem ráda, že ses u mě inspirovala, stejně tak děkuju za pozvání na tvůj blog, samozřejmě se podívám!

   Vymazat
 2. Chtěla bych nějaký pěkný diář, ale nemůžu sehnat takový, který by se mi líbil :D
  HAUTE BASICS

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak doufám, že se brzy shledáte! Já taky dlouho hledala, ale svého miláčka mám už naštěstí doma. :)

   Vymazat
 3. Já mu nikdy nějak nepřišla na chuť... ale podle toho, jak hezký ho máš ty se mi začíná docela líbit! :D Ráda bych tě pozvala k sobě na giveaway :)
  www.getmovincz.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, já si s tím docela vyhraju :)).. dobře, děkuju, podívám se! :)

   Vymazat

Moc děkuju za každý váš komentář! Dělají mi neskutečnou radost a všechny si moc ráda čtu :)

Back to Top