sobota 29. srpna 2015

☼ 60. den prázdnin! → Vídeň | Zoo, Schönbrunn, Prater a Forever 21 + DM haul!

Dneska jsem byla ve Vídni, což byl můj sen už minulý rok, kdy jsem se tam dostala taky, to jsem byla jenom v Zoo, ale letos jsem toho zažila mnohem víc.

Vídeňská zoologická zahrada, která je sice mnohem menší než v Praze, ale tato mi připadá o sto procent hezčí, je proslulá tím, že jsou v ní pandy a koaly. Minulý rok strašně moc pršelo a byla zima, letos jsme zase chytili něco úplně opačného - horko a ohromný pařák. Obojí tedy nebylo úplně ideální počasí, takže většina zvířat byla naložená ve vodě nebo ve vnitřním výběhu. Vyfotila jsem jich jenom pár, protože to většina jich je u nás a není to zase tolik zajímavé jako ostatní aktivity dnešního dne, ale třeba ne všude se vidí malé slůně. Bylo strašlivě roztomilé a vypadalo naprosto úžasně. 
Schönbrunn na těchto fotkách vypadá opravdu krásně. Protože bylo krásně. Kdybych to měla srovnat s těmi z minulého roku, kde bylo všechno pod mrakem a tak nějak byl za tím ošklivým počasím Schönbrunn schovaný, je jasné, která vyhraje. Nebyla jsem se ani podívat vevnitř, protože jakmile jsem si ho vyfotila, jsem se utíkala schovat do stínu. 
Pak jsme šli do té super nákupní ulice, ale o tom později. Teď chci popsat snad největší zážitek z celého dne, a to byl Prater. Do toho obrovského celoročního zábavního parku jsem prostě musela jít! Jak již někde psala, miluju adrenalin a akční věci, takže je to pro mě obrovské lákadlo. A vyzkoušela jsem toho tak moc, že mi potom nebylo moc dobře od žaludku. Ale všechno jsem zvládla v pohodě.Mojí úplně první atrakcí byl velikánský řetízkáč Praterturm, který pomalu jede po své konstrukci nahoru do 117 metrů tak, že člověk má celý Prater jako na dlani. Pak to pomaloučku jede dolů, kde se to asi ve dvou třetinách své délky zastaví a točí se to v rychlosti 60 kilometrů za hodinu. Těm, co nemají rádi výšky, nedoporučuji. :D


Druhá atrakce byla Wiener Hochschaubahn, což je taková malá horská dráha, která je vhodná i pro malé děti. Projíždí se vlastně takovým světelným dolem, kde je spousta trpaslíků a tak. Nejlepší stejně bylo to, že na konci se projíždí tekoucí vodou, akže se člověk v tom parnu osvěží.Pak můj největší přešlap. Hotel Psycho. Nový strašlivě dlouhý strašidelný hrad. Když se podíváte na fotky na netu, tak vám to možná nebude tak připadat, ale pokud mrknete na video... Jede se v takové mašince po dvou, já jela s bratrem. Nechala jsem se ukecat! A už po prvních metrech jsem si říkala, že jsem teda fakt blbá. Byla tam tma, nečekaně, jen sem tam nějaká světýlka, ale strašný řev a křik, střílení a prostě hnusný zvuky. Samozřejmě na vás vykoukne příšera, třeba zombík nebo tak něco, a to docela často. Jednou na mě brácha křikl, ať okamžitě zavřu oči, a co neudělám? Otevřu je. A děsně jsem zařvala, měla jsem pár centimetrů od sebe takovýho mrtýho hnusnýho... já nevím, co to bylo, ale bylo to hrozný. I když naprosto nejhorší bylo, když tam někdo někoho zapíchl, přesně v tu chvíli na vás vystříkli vodu jako krev. No prostě nechuťárna. Celou dobu, až na nějaké výjimky, jsem měla zavřené oči. Na konci se mi tam klepaly nohy, že jsem ani nemohla vylézt z té věci ven. Na některých atrakcích vám udělají fotku, kterou si třeba za pět éček můžete koupit, a ta naše vypadala asi tak, že já tam tisknu ta víčka k sobě vší silou, kterou jsem v sobě našla (až jsem z toho dostala tik a obtiskla se mi řasenka na všechny strany) a brácha tam má hlavu položenou v rukách a taky má zavřené oči. Prostě sehraná dvojka. Nikdy tam nikdo nechoďte. :D

zdroj
Předposlední atrakcí byl Wildalpenbahn, což je 25 metrová atrakce, která je neříditelná. Posadí vás do takového borvského plastového kruhu, vyvezou na takovém obrovském jeřábu nahoru, kde vás pustí po vodní dráze až dolů. Celou dobu se to strašně točí, až mi z toho dobře nebylo, strašně se mi motala hlava, ale je to boží. To se mi fakt líbilo.


A poslední atrakce, na které jsem byla, je Skyfall. Boží název. A nevím, jestli bych tam šla znova. Je to vysoké 80 metrů a vejde se tam najednou 24 lidí. A je to hrozný. Pomalu nás vyvezli nahoru, kde se to na chvilku zastavilo, a chvilku jsme čekali, kdy nás pustí dolů. To je strašný - vědět a čekat na smrt :D. Pak asi sekundu zase vyjede nahoru, kde se to pustí. Kdybychom tam nebyli připoutaní i ze shora, tak bychom normálně odlítli, protože já jsem v celou dobu ani neseděla na té sedačce, ale byla jsem přilepená na horní bezpečnostní konstrukci. Sedm sekund to jede 100 kilometrů za hodinu. A je to taková rychlost, že člověk nemůže dělat vůbec nic - já jsem chtěla strašně ječet, ale prostě to nešlo, něco mi to nedovolalo. Taky v tu chvíli nekřičel nikdo, je to zvláštní, ono to fakt nešlo. Až se to po těch sedmi sekundách uklidnilo a jelo to sice příšernou, ale mnohem menší rychlostí, začali řvát všichni. Pak jsme sjeli dolů a já chtěla vylézt, ale taťka mi řekl, že jedeme ještě jednou. Myslela jsem si, že si dělá srandu, to by se mu podobalo, ale nedělal. Fakt e to jede dvakrát! Je super dvakrát umřít strachy. :D 


A ještě jsem vám tedy chtěla ukázat věci, které jsem si tam koupila. Prvně jsme byli ve Forever 21, kde jsem myslela, že si vyberu nějakou pěknou barevnou mikinu. Ty tam měli, ale ne barevné. Jinak tam bylo spousta hezkých věcí, ale já odešla jen s nádherným, překrásným, úžasným, nejlepším náhrdelníkem všech dob.


Ehm ehm. Ano, je to focené na pudinku. Ale dobrý pozadí, co? :D
A úplně poslední věc z tohoto článku je DM/Prater/benzínka haul. V DMku jsem si koupila vanilkové mňamky od Alpro Soya (když to trošičku přeženu, tak to balení třech mlék stojí jako jedno u nás. Ach jo.), Carmex (je boží!) a taky deodorant od Dove, který má balení 75 ml, ale je v něm náplně stejně, jako v 150 ml. V Prateru byl obchůdek s Jelly Belly, které mi strašně chutnají, tak jsem si tam musela dojít něco koupit. Přesněji pytlíček 20 nejlepších příchutí a Bean Boozled! Chtěla jsem udělat tu challenge, samozřejmě. A na té benzínce jsem si koupila Arizonu, kterou jsem u nás neviděla. Je to polovina ledového čaje a polovina limonády, a i když je to dost sladké, moc mi to chutná.


A to je vše, přátelé! Moc bych rodičům a bráchovi chtěla poděkovat za skvělý den a vám za to, že jste si článek přečetly (pokud jste ho prošly celý, jste fakt dobré!) a to je ode mě vše! Mějte se krásně!

DTM ♡

2 komentáře:

 1. Jéé, super článek :) v Schönbrunnu jsem taky byla a bylo tak krásně :) A carmex je super!

  August Favourites

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc za komentář! :) Carmex jsem sice použila zatím jenom jednou, ale už jsem se stihla zamilovat. :)

   Vymazat

Moc děkuju za každý váš komentář! Dělají mi neskutečnou radost a všechny si moc ráda čtu :)

Back to Top